Kielce, ul. Jesionowa 31B

tel. 41 342 60 57,
kom. 504 135 927, 790 733 257
biuro@topklima.com.pl

ca


Miło nam poinformować, że:

wspieramy zespół piłki ręcznej AZS UJK Kielce.

"RAZEM Z PASJĄ

PO ZWYCIĘSTWO"


Klimatyzacja PDF Drukuj Email

Image

 

Klimatyzacja to proces wymiany powietrza w pomieszczeniu mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych,czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka ( warunki komfortu ) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego np. w przemyśle elektronicznym.
Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, zwłaszcza podczas upałów, zaleca się dzieciom, osobom starszym oraz wszystkim tym, którzy mają problemy z krążeniem lub cierpią na nadciśnienie. Mimo, że w środku lata można mieć niemalże zimową temperaturę, nie wolno zapominać o zdrowym rozsądku. Nawet w najbardziej upalne dni, temperatura w mieszkaniu nie powinna być niższa od tej na zewnątrz o więcej niż 6, 7 stopni Celsjusza. Większe różnice bardzo często są przyczyną przeziębienia i wbrew założeniom towarzyszącym zakupowi klimatyzatora ? skutkują pogorszeniem samopoczucia. Trzeba także pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Dobrze, jeśli chociaż dwa razy w roku dokonywany jest kompleksowy przegląd.

Klimatyzatory dzielą się na:

 • klimatyzatory ścienne - Są to urządzenia typu split (jedn. wewnętrzna + jednostka zewnętrzna) które można zamontować w niewielkich pomieszczeniach są najczęściej wybierane do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych ze względu na swoje wymiary oraz łatwą adaptację do danego wystroju. W obecnym czasie wybierając model klimatyzatora z jednostką wewnętrzną ścienną mamy do dyspozycji kilkadziesiąt modeli.

 • klimatyzatory przypodłogowo - przysufitowe - W zależności od dostępnego miejsca w pomieszczeniu można instalować na ścianie, przy podłodze, bądź na suficie. Wąska i zwarta konstrukcja jednostki wewnętrznej bardzo dobrze sprawdza się w sklepach, gdzie większość ścian jest zastawiona regałami. Szeroki kąt wypływu powietrza i Funkcja Auto Swing zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza i mają wpływ na szybkie schładzanie lub ogrzewanie pomieszczenia.

 • klimatyzatory kasetonowe - instaluje się w konstrukcji sufitu podwieszanego. Klimatyzatory te umożliwiają równomierne rozprzestrzenianie powietrza od punktu centralnego (kasetonu) - dzięki temu lokalizacja wewnętrznej jednostki jest praktycznie dowolna. Klimatyzator tego typu jest najczęściej stosowanyw pomieszczeniach biurowych, sklepach, salonach i punktach usługowych, gdzie ważna jest estetyka.
 • klimatyzator kanałowy umożliwia jednoczesne klimatyzowanie kilku pomieszczeń, kierując do nich powietrze o odpowiednich parametrach (za pomocą odpowiednich kanałów). Temperatura nawiewanego powietrza ustawiana jest jako średnia ze wszystkich pomieszczeń, a powietrze rozprowadzane jest bardzo dokładnie i równomiernie.

   

   
  PROMOCJE
  KLIMATYZATOR
  ARTEL VITA 2,2 kW
  artel
  cena 3500,- brutto
  teraz tylko
  2599,- brutto
  KLIMATYZATOR
  SINCLAIR 3,5kW
  flat_duzy
  cena 3095,- brutto
  teraz tylko
  2299,-brutto

  Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14077410:SSL routines:SSL23_GET_SERVER_HELLO:sslv3 alert handshake failure in /home/topklima/public_html/modules/mod_bankowynet/mod_bankowynet.php on line 45

  Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Failed to enable crypto in /home/topklima/public_html/modules/mod_bankowynet/mod_bankowynet.php on line 45

  Warning: file_get_contents(http://bankowynet.pl/scripts/webmaster/box.php?waluty=USD%2BEUR%2BCHF%2BGBP&mode=ks&wstawka_szerokosc=100&wstawka_obramowanie=1px+solid+%23e6e6e6&czcionka_typ=Arial%2C+Verdana%2C+Helvetica%2C+Tahoma&czcionka_rozmiar=11&naglowek_tlo=%23e6e6e6&naglowek_kolor=%23666666&komorka1_tlo=%23f2f2f2&komorka2_tlo=%23e6e6e6&nazwy_wyrownanie=center&komorka_kolor=%23454551&wykres=1&naglowek=1&pogrubienie=1&&strzalki=1&&&site=http://topklima.com.pl) [function.file-get-contents]: failed to open stream: operation failed in /home/topklima/public_html/modules/mod_bankowynet/mod_bankowynet.php on line 45

  Gościmy

  Naszą witrynę przegląda teraz 166 gości